Z ręką na pulsie (#14): Maggie Rogers, Sleep Party People, White Ward

Maggie Rogers – Now That the Light Is Fading (ep)
maggie rogers
Parę dobrych popowych rzeczy, nagranych przez wokalistki z przyszłością, już się w tym roku pojawiło. Część pewnie postawiłbym wyżej niż “Now That the Light Is Fading” Maggie Rogers, ale nie można decydować za kogoś i odsyłać gdzie indziej, tym bardziej że to przecież niezły materiał. Może bez jednego dźwięku, który nie pojawiłby się gdzieś wcześniej, może bardziej tożsamy z tym, co już ktoś wcześniej wypuścił niż posiadający własną tożsamość, ale niepozbawiony zalet. Po prostu jeden z wielu.

Sleep Party People – Lingering
sleep party people
To takie głupie gadanie, że zespół kiedyś był fajny, a potem się sprzedał albo zwyczajnie skończył. Szukam na “Lingering” śladów debiutu Sleep Party People, choć przecież w międzyczasie wydali (jakieś) dwie inne płyty i coś tam w sumie wyłapię, usłyszę, tylko że cała zabawa jest pewnie niesprawiedliwa, a już na pewno rozczarowująca. To ten sam zespół (a raczej ten sam człowiek), tylko już jakby nie ten sam. Ale może wtedy nagrywał na bad tripie, a teraz faza jest łagodna i dobre. Niestety sam jej nie łapię. Zostały tylko dawne środki formalne. Stylistyka zamiast stylu. Melodyjki zamiast melodii. Słucha się dobrze. I to jest chyba najgorsze.

White Ward – Futility Report
white ward

Mięciutki black metal z wycieczkami w stronę (dark) jazzu. Są momenty. Takie, w których byłem bliski wybuchnięcia śmiechem. Albo płaczem. A to kiepska zagrywka rodem z “Perdition City” Ulvera (i nie chodzi wcale o saksofon), a to powiew nowomodnych (ciężkich) klimatów… Schizofreniczne toto i nieudane. Płaskie i bez wyrazu. Przaśne i niemal kuriozalne. Jakby “Futility Report” nagrali ludzie, którym żaden z wymienionych gatunków nie jest bliski. Potencjał drzemie tylko w samym pomyśle. White Ward błądzi po omacku.

Dodaj komentarz