Z ręką na pulsie (#10): Black Cilice, The Afghan Whigs, Yucky Duster

Black Cilice – Banished from Time
black cilice

Podoba mi się to, jak ta płyta została wyprodukowana. A raczej fakt, że nikt sobie nie zaprzątał specjalnie głowy produkcją. Wyszło takie lo-fi bez wygłupów. Sama muzyka jest taka, jaka jest. Niekoneserom spodobać się może z wyżej wspomnianego powodu, jeśli tylko będą poszukiwać nietypowej muzyki kontemplacyjnej. Entuzjaści black metalu słyszeli to już tysiąc razy i pewnie tysiąc razy jeszcze usłyszą, więc ich powieki też mogą nagle stać się ciężkie, choć z zupełnie innych powodów.

The Afghan Whigs – In Spades
the afghan whigs

Nie mamy wprawdzie do czynienia z powrotem po latach (chyba że liczy się, jeśli po trzech), ale sam nie śledziłem dokonań The Afghan Whigs po ich pierwszej (no, może drugiej) płycie, więc patrzę inaczej i perspektywę mam chcąc nie chcąc odmienną. Działa to na niekorzyść “In Spades”. Bo cieniem na ich wcześniejsze nagrania się wprawdzie nie kładzie, cokolwiek miałoby to znaczyć, ale stanowi siłą rzeczy ich cień. Gdyby to chociaż była ewidentnie zła płyta… A tak to można posłuchać. I można równie dobrze odpuścić.

Yucky Duster – Duster’s Lament
yucky duster

Kilka lat temu pewien “zmęczony” komentator kwitował wieczorową porą w jednym z kanałów sportowych swoimi refleksjami skróty meczów eliminacyjnych do piłkarskiego turnieju znaczącej rangi. Odnosząc się do jednej z bramek, zauważył, że była ładna, ale też nie omieszkał podzielić się chwilę wcześniej konstatacją, że cóż z tego, iż została strzelona. Tak mi się jakoś przypomniało, gdy słuchałem “Duster’s Lament”.

Dodaj komentarz