Dobre darmowe płyty (maj 2018)

młody kotek – Stan Stunt (ep) (enjoy life)

POBIERZ

Nie wiem, czy nie jest tak, że staram się usilnie zrozumieć muzykę, na którą jestem zbyt stary i drętwy, ale dziwi mnie to, iż zrozumieć – przynajmniej powierzchownie, ale wystarczająco, by odczuwać przyjemność ze słuchania – mi się udaje. Akurat młody kotek może być zbyt trudny, brudny i alternatywny dla tych, którzy wychowują się na cloudach i trapach. Nie chcę dociekać, w jakich proporcjach “Stan Stunt” miesza muzykę z żartem, talent z kpiną, szczerość z cynizmem, wypowiedź z szumem, bo będzie to pozbawione sensu i nie doprowadzi do odkrywczych wniosków, które mogłyby jeszcze poprawić recepcję dzieła. A ostatni track to i tak sztos przecież.

3.5

młody łucznik – DREAMBANK (MAGIA)

POBIERZ

I znów: nie jest to może mój lot, a różnica wieku między mną a twórcą, która w literaturoznawstwie byłaby już różnicą pokolenia, też stanowi pewien problem, gdy to autor jest młodszy, ale jak słyszę sample z “Blade Runnera” (trochę taki film-wydmuszka, ale z piękną oprawą, szczególnie muzyczną), to liczą się już tylko te dźwięki, cała reszta nie ma znaczenia. A jest się w czym na “DREAMBANK” zanurzyć, zasłuchać i zapomnieć.

3.5

Torpur – Cave (ep) (enjoy life)

POBIERZ

Kwadrans chropowatego transu. Rzecz może nie od razu dla koneserów, ale na pewno dla mających w sobie pewną wyrozumiałość i cierpliwość. Zresztą wszelkie niedostatki czy niedogodności Torpur jest w stanie na przestrzeni epki wynagrodzić. Dlatego warto dać i sobie, i jej szansę.

3.0

(skala ocen: 0.5-5.0)