Dobre darmowe płyty (czerwiec 2018)

DJ Wielki Huj – A Year On the Beat 2017-2018 (Greatest Smash Hits) (enjoy life)

POBIERZ

Jeśli pobawić się, pośmieszkować, i wziąć serio powyższą deklarację, a całość uznać za obejmującą jakże istotny – także objętościowo – okres działalności tego twórcy kompilację najdonioślejszych jego dokonań, to… Nie wiem, właściwie nic, bo co miałoby być? Sztukę autoprezentacji (na pewno nie zapomnisz, kogo słuchasz, uwierz mi) opanował do perfekcji, a i popkulturowe sample układa w całkiem (bez)sensowne kolaże. Ksywką już się artysta ładnie przedstawił przed milionami słuchaczy, więc dodam tylko, że i jaja są spore.

Kim Zordon – Białybrzeg (wyd. własne)

POBIERZ

Kim Gordon lubię i szanuję (ale nic więcej), a za Power Rangers (dobry trop?) nigdy specjalnie nie byłem (za ich adwersarzami też nie, jakby co), jednak z panem, który był się tak ładnie i dziwnie nazwał, mogę się polubić nawet bardziej. Ponoć jeśli ja mówię o czymś, że jest ładne, to jest to niemal obelgą (bo takie… chłodne), ale “Białybrzeg” jest właśnie taki. I miękki, i ciepły. Jak być może nadmorska plaża o tej porze. Czyli pewnie umiarkowanie.;)

Tomasz Bednarczyk – Music for Balance and Relaxation Vol​.​1 (Somewhere Nowhere)

POBIERZ

Przy pierwszym kontakcie pod koniec płyty zacząłem przysypiać. Zanim więc udasz się do lekarza (równie[ż] pierwszego kontaktu), by na rozszarpane nerwy i sen, co sobie wziął i poszedł, przepisał coś zdecydowanie zbyt mocnego, lepiej – co powinno być szczególnie interesującą propozycją dla Pań – pójść do łóżka z Tomaszem Bednarczykiem. A ściślej z jednym z jego tegorocznych dzieł. Bo wcale nie jestem złośliwy, gdy wspominam o przysypianiu. Po prostu podszedłem do tytułu z rezerwą, wręcz z chęcią dowiedzenia (się), iż ta muzyka nie ustabilizuje mnie choćby na chwilę ani nie wyciszy. Bo jakieś przejrzyste ambientowe tonie, z których wynurza się nieśmiało, znacząc delikatne kręgi new age, to przecież nic takiego. A tymczasem napięcie – jak najlepiej rozumiane – z każdą sekundą rośnie, zaś ja czuję się spokojny.(skala ocen: 0.5-5.0)

Dodaj komentarz