10/10: Polecam zwalić konia

Fanpage.

***

Nie potrafię pisać o muzyce. Ja tylko pierdolie jakieś smuty (jak mark kozelek). Te albumixy są dla mn 10/10 bo kojarzą mi się z rzeczami, które mnie ukształtowały w strasznego pacana nawiasem mówiąc. Zapraszam do lektury, najwyżej usune konto.

10. King Crimson – In the Court of the Crimson King (1969)

spotify
Od tego albumu zaczęło się moje zainteresowanie mózyczką. Miałam 16 latek i przeżywałam swoje pierwsze major załamanie nerwowe. Ponieważ jestem pojebana wspominam ten koszmarny okres przemożnego poczucia, że oto przechlapuje* swój czas, najleprzy czas, niewstawania z łóżka, ataków paniki w szkolnym kiblu, zasypiania i budzenia się z płaczem, z pewną w sumie nostalgią, bo był to jednoczenie czas mojej największej DUCHOWOŚCI XD nie no śmieje się. Moja przyjaciółka intensywnie wyrywała wtedy chłopca z rockmetalforum.pl i on słuchał właśnie king crimson i ona mi to pokazała i zajawiłam sb w chuj, o ja pierdole najpiękniejsza móziczka myślałam sobie wtedy. Bardzo mi to pomogło. W sensie wiadomo- najbardziej pomogły godziny codziennej terapii z mamą (chce być nią jak dorosnę), ale na serio nie bez wpływu były te long ass spacery, na które mn wyciągała (kc cb dziewczyno) nawet w trzaskający mróz dla gadanka o móziyczce, o żyćku że jest zjebane, ale luźna gumka bo przetrwamy to dzięki naszej przyjaźni <3

*wiem, ze tam jest inaczej ale kurw tak jest lepiej i tak powinno być :<

9. Smarki Smark – Najebawszy EP

 (2005)

youtube
Ulubiony raper mojej wielkiej, licealnej miłości heh.
Stawałam na głowie, żeby go wyrwać ;/// [tu wyciąłem fragment, zupełnie nie wiem, czy to ten miałem wyrzucić, bo żaden nie pasuje do opisu ale ok, CHYBA tak, ten nie pasuje najmniej – dop. KW] A smarkeja pokochałam od pierwszego odsłuchu, to dzięki niemu poszłam na prawo. Nie no śmieje się. Ale te wersy typu „pierdolony chujot, miałem tam być na prawie. I byłem prawie, dupa„ czy „od miesiąca moim domem jest kodeks karny jeszcze rok temu pokryłby go..” no pomagały mi w chuj w tej nierównej bitwie zwanej studiowaniem prestiżowego kierunku prawo 8) na najlepszym wpia w kraju 8) 
xD

8. Marina and the Diamonds – Electra Heart (2012)

youtube
19 letnia PZK2 chciała tylko dwóch rzeczy: być jak piotr wierchowieński (podczas rewolucji wystąpiłabym w stroju uczennicy z chińskich bajek) i latać za chłopakami. Parę lat później nawet rozjaśniłam włosy na platynkę to become your suicide blonde 8) Ten albumix leciał sb gdy odjebywałam najdurniejszy szajs, zapadałam się pod ziemię i gdy stwierdzałam, że w sumie to jebać sąd. Wciąż odpierdalam. Wciąż leci.

7. Ewa Braun – Stereo (2002)

youtube
Przez pierwsze dwa lata studiowanka mieszkałam ze strasznymi pojebami, którzy terroryzowali mnie okrutnie, stąd spierdalałam do domu niemal na każdy weekend i wracałam do krakowa absolutnie najostatniejszym pociągiem jaki był. Słuchałam sb w tych nocnych podróżach tego albumu właśnie, na uspokojenie, siedząc na parapecie pod kocem, z kubkiem gorącego kakao i dobrą książką, kotem na kolanach…

6. Tim Hecker – Harmony in Ultraviolet (2006)

youtube
Słuchając tego albumu myślę o ludziach z grupy Poland na lastfm.

5. A Place to Bury Strangers – Exploding Head (2009)

youtube
Baby tonight DJ Skywave- Synthstatic /Exploding Head got us falling in shoegaze again…. W sensie po raz pierwszy.
Tak, te albumy otworzyły dla mn całą żanrę i za to je kocham, za to je cenię. Nuce sb w bani over and over (suicide could be the answer) i czuje dobrze krawendz :< Jakkolwiek zabieranie się za wszystko od dupy strony utrudnia całą sprawę, to taki mam styl po prostu i w słuchaniu muziczki nie robię wyjątku.

4. Stara Rzeka – Zamknęły się oczy ziemi (2015)

youtube
Taka dowcipna historyjka, opowiem: na koncercie w 2013 Pan Jakub Ziołek aka tyyytan nieżalu zwracał się do zgromadzonego w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha tłumu fanów wyłącznie po angielsku. W pewnym momencie jakiś kolo z publiczności krzyknął: KUBA! POWIEDZ COŚ PO POLSKU! Wszyscy wybuchnęliśmy śmiechem :> Z wyjątkiem Pana Jakuba, który nieco się zachmurzył.
Bes kitu śmieszy mnie to do dziś nwm czemu heh :^) no w każdym razie nic wtedy po polsku nie powiedział, chyba sb trochę obraził nawet, że się śmialiśmy, no ale za to nagrał po polsku i ja szczerze kocham ten album, ludziom na złość, piekłu wbrew.

3. Mount Eerie Julie Doiron Fred Squire – Lost Wisdom (2008)

youtube
Spooky tracks

2, Unwound – Leaves Turn Inside You (2001)

youtube
Jestem leszczem sorry. Lickujcie peja pls

1 HTRK – Marry Me Tonight (2009)

youtube
Gdy czuje się beznadziejnym przegrywem, puszczam se ten albumix i od razu jestem super cool dekadencką ściemniarą 8) Stay fabulous kids 8) and stay away from drugs 8)

***

Pozostałe dotychczas opublikowane listy:
Grabek
Oceniam tw peja
Recenzje rapik i muziczka ugulem

Słucham muzyki czysto ironicznie
Songs I like
Tomasz Turski (Foghorn, Bysikiewicz/Turski, Widziadło)

Zguba

Dodaj komentarz